fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: V pondelok na Slovensku pribudlo 72 prípadov, vyliečilo sa 101 ľudí

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V pondelok pribudlo 72 prípadov nákazy vírusom SARS-CoV-2, laboratóriá otestovali 2 763 ľudí. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa na Slovensku nakazilo už 3 989 ľudí.

Laboratóriá urobili spolu už takmer 338-tisíc testov. Vyliečilo sa 101 ďalších pacientov, ochorenie COVID-19 prekonalo 2 478 ľudí. Chorobe v pondelok nepodľahla žiadna ďalšia osoba, počet úmrtí tak zostáva na čísle 33. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Správa bola aktualizovaná dňa 1.9.2020 o 10:40.

Ako informuje webová stránka korona.gov.sk, v nemocniciach je s potvrdeným ochorením COVID-19 hospitalizovaných 71 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú 11 pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem ľudí. Aktívnych prípadov je na Slovensku aktuálne 1 478.

Najviac nakazených pribudlo v Bratislavskom kraji, a to 19. Po 12 prípadov pribudlo v Nitrianskom a Trenčianskom kraji. V Košickom kraji malo v pondelok pozitívny test na nový koronavírus deväť ľudí v Banskobystrickom a Trnavskom kraji po šesť. Päť nakazených pribudlo v Žilinskom kraji a traja v Prešovskom.

Maďarsko od utorka uzavrelo svoje hranice, platia aj výnimky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info