fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Podľa Pellegriniho ústava stojí na dobrých základoch, jej zmeny treba dôkladne zvážiť

Peter Pellegrini. Foto: SITA/Branislav Bibel

Slovenská ústava stojí na dobrých základoch, k jej zmenám treba pristupovať po dôkladnom zvážení. Pri príležitosti Dňa Ústavy SR to pre TASR uviedol podpredseda Národnej rady (NR) SR a líder vznikajúcej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Dodal, že štátny sviatok v tento deň má svoj význam. Rušiť ho nenavrhuje ani opozičná strana ĽSNS.

Slovenská ústava podľa Pellegriniho vytvára spoľahlivé rámce právneho a demokratického štátu. Zdôraznil, že k jej zmenám treba pristupovať po dôkladnom zvážení, aby sa nenarušil jej základný duch. „Vzhľadom na to, že prijatie ústavy 1. septembra 1992 bolo základným ústavnoprávnym predpokladom k vzniku nezávislej Slovenskej republiky, som presvedčený, že štátny sviatok v tento deň má svoj význam,“ uviedol Pellegrini.

Opozičná strana ĽSNS nepovažuje súčasné znenie ústavy sa dostačujúce. Jej hovorca Ondrej Ďurica pripomenul, že aj preto strana v minulosti predložila niekoľko návrhov na jej zmenu, napríklad zníženie počtu poslancov NR SR zo 150 na 100, sfunkčnenie referenda a podobne. „ĽSNS podporí každý aj koaličný návrh zmeny ústavy, ktorý bude v súlade s naším programom a potrebami občanov,“ dodal.

Poverenie Kovaříka potvrdzuje, že ide o bezúhonného človeka, tvrdí Hlas-SD

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info