HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kollár sa na spoločnom obede stretol so svojim predchodcami

Slávnostný obed bývalých predsedov NR SR pri príležitosti Dňa ústavy SR v Bratislave 1. septembra 2020, ktorý zorganizoval súčasný predseda NR SR Boris Kollár (uprostred vpravo). Pozvanie prijali všetci bývalí predsedovia okrem bývalého prezidenta i predsedu NR SR Rudolfa Schustera, ktorý sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnil. FOTO TASR - Kancelária NR SR

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) sa v utorok v reprezentačných priestoroch Bratislavského hradu stretol so svojimi predchodcami na spoločnom slávnostnom obede. TASR o tom informovali z komunikačného odboru Kancelárie NR SR.

Kollár sa stretol s bývalými predsedami parlamentu Andrejom Dankom, Petrom Pellegrinim, Richardom Sulíkom, Pavlom Hrušovským, Ivanom Gašparovičom, ktorý bol aj prezidentom SR, i Jozefom Migašom. Na slávnostnom obede sa zúčastnil aj Béla Bugár, ktorý dočasne viedol parlament od 8. februára do 4. júla 2006, a niekdajší predseda Slovenskej národnej rady František Mikloško.

Pozvaný bol podľa Kancelárie NR SR aj bývalý prezident SR Rudolf Schuster, ktorý tiež stál na čele Slovenskej národnej rady. Na slávnostnom obede sa nezúčastnil zo zdravotných dôvodov.

Prijatie Ústavy SR bol nepochybne zlomový okamih slovenských dejín, tvrdí Kollár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info