HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zatváranie hraníc by mala byť tá úplne posledná vec, ktorú spravíme, tvrdí Kollár

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár. FOTO TASR - Martin Baumann

Zatváranie hraníc Slovenskej republiky by mala byť úplne posledná možnosť. Uviedol to predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) na včerajšom stretnutí v rakúskej obci Grafenegg s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radekom Vondráčkom a predsedom Národnej rady Rakúskej republiky Wolfgangom Sobotkom.

Lídri zákonodarných zborov na stretnutí v Slavkovskom formáte (S3) diskutovali predovšetkým o spoločnom postupe pri prekonávaní následkov pandémie COVID-19 a pokrízovej hospodárskej obnove v regióne, ale aj v Európskej únii. V tlačovej správe o tom informoval Odbor NR SR pre komunikáciu s médiami a verejnosťou.

Predstavitelia národných parlamentov sa zhodli sa na tom, že práve dohody na regionálnej úrovni boli s pohľadu boja proti ochoreniu COVID-19 najrýchlejšie, a to vďaka výmene epidemiologických dát i zdieľaniu skúseností a informácií týkajúcich sa verejného zdravia.

Pri výbere školskej tašky treba zohľadniť predovšetkým hmotnosť dieťaťa

Šéf parlamentu Boris Kollár na rokovaní otvoril aj tému medziparlamentnej spolupráce formátu S3 najmä prostredníctvom európskeho či zahraničného výboru. Predsedovia sa na rokovaní zhodli na zámere pokračovať v diskusiách s ďalšími partnermi po pozitívnej skúsenosti s historicky prvým stretnutím v rozšírenom formáte S3, ktoré sa uskutočnilo vo februári tohto roku na Bratislavskom hrade.

Neformálne stretnutie v obci Grafenegg v rámci súčasného rakúskeho predsedníctva S3 bolo v poradí už štvrtým v tomto parlamentnom formáte. Lídri parlamentov tak nadviazali na rokovanie lídrov zákonodarných zborov z februára tohto roka na Bratislavskom hrade.

„Trojstranná spolupráca Rakúska, Česka a Slovenska je pre nás veľmi dôležitá a má v sebe veľký potenciál pre ďalší rozvoj. Spolupráca so susedmi v regióne je kľúčom k úspešnej zahraničnej politike,“ povedal Kollár.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info