HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V nedeľu na Slovensku pribudlo 41 prípadov, vyliečilo sa takmer 100 ľudí

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V nedeľu pribudlo 41 prípadov nákazy koronavírusom, laboratóriá otestovali 588 ľudí. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa na Slovensku nakazilo už 3 917 ľudí.

Laboratóriá urobili spolu už takmer 335-tisíc testov. Vyliečilo sa 99 ďalších pacientov, ochorenie COVID-19 ich prekonalo spolu už 2 377. Chorobe v nedeľu nepodľahla žiadna ďalšia osoba, počet úmrtí pacientov s potvrdeným koronavírusom zostáva 33. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, v nemocniciach je s potvrdeným ochorením COVID-19 hospitalizovaných 51 pacientov. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú siedmi pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyri osoby. Aktívnych prípadov je na Slovensku aktuálne 1 507.

Pozitívne testovaných bolo 21 mužov a 20 žien vo veku od 10 do 86 rokov. Najväčší prírastok infikovaných zaznamenali v okrese Michalovce, kde pribudlo 18 prípadov. Nasleduje okres Bratislava s deviatimi prípadmi, v okrese Žilina pribudli tri. Po dva prípady zaznamenali v okresoch Prešov a Sabinov a po jednom majú okresy Bardejov, Košice, Rožňava, Svidník, Šaľa, Trebišov a Trnava.

Zatváranie hraníc by mala byť tá úplne posledná vec, ktorú spravíme, tvrdí Kollár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info