HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Tragédia na futbalovom ihrisku: Do 14 chlapcov udrel blesk, 10 z nich neprežilo

Ilustračné foto / Pixabay

K obrovskému nešťastiu došlo na futbalovom ihrisku v meste Arua v Ugande. Tím chlapcov hral futbal, keď prišla veľká búrka. Hoci sa deti, všetky vo veku od 9 rokov do 16 rokov, schovali do prístrešku vedľa ihriska, udrel do nich blesk a celkom 10 chlapcov zahynulo. Ďalší štyria skončili v nemocnici.

Ako informuje portál Extra, tím maloletých futbalistov z Ugandy sa išiel schovať pred búrkou do prístrešku hneď vedľa ihriska. Blesk však udrel priamo do nich a z celkom 14 chlapcov ich 9 na mieste zahynulo. Ďalší  futbalista následne zomrel pri prevoze do nemocnice.

Štyria chlapci, ktorí ako zázrakom prežili, utrpeli zranenia a museli byť prevezení do nemocnice, kde sú hospitalizovaní v starostlivosti lekárov.

Český autobus narazil do odstaveného nákladiaku. Jedna žena zomrela (VIDEO)

„Nech duše zosnulých odpočívajú v pokoji a nech boh dá v tomto ťažkom období silu ich rodinám,“ uviedla policajná hovorkyňa západného regiónu Ugandy Josephine Angucia a dodala, že všetkým zraneným deťom praje skoré zotavenie.

Podobné búrky nie sú na západe Ugandy v tomto období nijako výnimočné. Región, v ktorom k incidentu došlo, zaznamenáva celosvetovo jeden z najväčších počtov úmrtí v dôsledku zasiahnutia bleskom. Táto udalosť je ale tou najhoršou od roku 2011, kedy blesk zabil 18 detí na základnej škole.

Doteraz utajované zábery najsilnejšej vodíkovej bomby už aj na videu (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info