fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Wu-chan znovu otvorí školy, ale je stále pripravený vrátiť sa k výučbe cez internet, ak sa Covid-19 rozšíri

škola trieda lavice
Ilustračné foto / Pixabay

Wu-chan, mesto, odkiaľ sa začal šíriť Covid-19, otvára budúci týždeň školy a škôlky. Existujú však pohotovostné plány na prechod späť na internetové vzdelávanie, ak by sa koronavírus znovu rozšíril, informuje portál RT.

Keď sa vo štvrtok začne jesenný semester, až 2 842 vzdelávacích inštitúcií otvorí svoje brány pre približne 1,4 miliónov študentov, uviedli miestne úrady vo Wu-chane.

Školy budú fungovať podľa bezpečnostných pravidiel na prevenciu epidémie. Študenti sú poučení, aby pri príchode a odchode používali masky a vyhýbali sa verejnej doprave, zatiaľ čo vychovávatelia poskytnú zdravotným úradníkom denné správy. Ak by došlo k novému prepuknutiu choroby Covid-19, výučba sa opäť bude uskutočňovať cez internet.

Wu-chan a susedná provincia Chu-pej sú miestom, z kade sa koronavírus rozšíril do celého sveta. Táto oblasť vydržala prísne 76-denné uzamknutie, aby sa ohnisko zastavilo. Prevažná väčšina prípadov Covid-19 hlásených v krajine pochádzala z Wu-chanu. Od polovice mája tam nebol zistený žiadny miestny prípad infekcie.

Sputnik V poskytuje dobrú imunitu, pričom kritici nechápu, ako funguje, uviedol ruský lekársky expert

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info