fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Na Slovensku pribudlo 34 prípadov nákazy koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V sobotu 29. augusta pribudlo na Slovensku 34 infikovaných koronavírusom.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Počet ľudí nakazených vírusom SARS-CoV-2 tak na Slovensku stúpol na 3 876.

Uplynulý deň urobili laboratóriá 1 951 testov, spolu doposiaľ otestovali vyše 334-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa ďalších 24 pacientov. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 2 278.

Správa bola aktualizovaná dňa 30.8.2020 o 10:28.

Ako informoval portál korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov je aktuálne 76. U 51 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú siedmi pacienti, umelú pľúcnu ventiláciu potrebujú štyria pacienti. Na Slovensku je aktívnych 1 565 prípadov.

Po sobotňajšom testovaní pribudlo 12 nových prípadov v okrese Bratislava, päť v okrese Žilina, štyri v okrese Nitra, tri v okrese Nové Zámky. Okresy Sabinov a Prešov majú po dvoch nových nakazených. Po jednom infikovanom hlásia okresy Galanta, Hlohovec, Michalovce, Považská Bystrica, Rimavská Sobota a Trnava. Pozitívne testovaných bolo 18 mužov a 16 žien vo veku od 3 do 62 rokov.

Rusko predstavilo prístroj na detekciu Covid-19 a iných patogénov vo vzduchu (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info