HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V materskej škole v Trnave objavili tri prípady nákazy, dočasne ju zatvorili

Ilustračné foto - TASR

V jednej z materských škôl v Trnavskom kraji sa potvrdili tri prípady nákazy novým koronavírusom. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) Daša Račková. V materskej škole sa najprv objavil jeden prípad nákazy a následné otestovanie 70 ďalších osôb preukázalo ďalšie tri pozitívne prípady.

Mesto Trnava ako zriaďovateľ materskej školy V jame 27 už rozhodlo o prerušení prevádzky z dôvodu karantény zamestnancov nariadenej Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave. Škôlku čaká komplexná dezinfekcia priestorov. Prevádzka v nej bude obnovená až v pondelok 7. septembra. Prvý prípad nákazy koronavírusom v škôlke bol potvrdený v stredu 26. augusta, po testovaní všetkých detí a zamestnancov pribudli tri ďalšie prípady, z toho jeden v prípade zamestnanca a dva v prípade detí.

Posunutie začiatku školského roka odporučil aj Regionálny ÚVZ (RÚVZ) so sídlom v Michalovciach v jednej z obcí v okrese Michalovce. RÚVZ v dvoch menších obciach identifikoval dve lokálne ohniská nákazy. Podľa ÚVZ ide v Bratislave a Košiciach zväčša o importované prípady zo zahraničia. V okresoch Michalovce, Trnava a Nitra ide prevažne o dohľadané prípady osôb, ktoré boli v kontakte s osobou, ktorá bola pozitívne testovaná už skôr.

V piatok pribudlo na Slovensku 114 pozitívne testovaných. Laboratóriá vykonali 4 453 testov. Vyliečilo sa 29 nakazených pacientov. Najviac testov s pozitívnym výsledkom bolo v piatok podľa Ministerstva zdravotníctva SR v okresoch Bratislava (26), Michalovce (11), Trnava (10), Nitra (7), Žilina (5). Ľudia mali pozitívne testy aj v okresoch Senec, Senica, Myjava, Sabinov, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Vranov nad Topľou, Prešov, Trenčín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Košice, Šaľa, Námestovo, Čadca, Púchov, Ilava, Pezinok, Prievidza, Malacky, Zvolen, Lučenec, Snina, Považská Bystrica, Skalica, Nové Zámky či Komárno.

Polícia začne pokutovať tých, čo nenosia rúška

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info