fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

SMER-SD chcú odvolať ministrov práce Milana Krajniaka a financií Eduarda Hegera

Predseda strany SMER - SD Robert Fico. FOTO TASR- Dano Veselský

 Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) chce zozbierať podpisy na odvolanie ministrov práce sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) a ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO).

Na dnešnej tlačovej konferencii po rokovaní predsedníctva strany to oznámil predseda strany Robert Fico. Dôvodom na odvolanie Milana Krajniaka majú byť jeho rozhodnutia počas uplynulých dní. Ficovi sa nepáči fakt, že Krajniak nedodržal stanovenú výšku trinástych dôchodkov. Ide podľa neho o oklamanie voličov.

Rovnako negatívne vníma aj navýšenie minimálnej mzdy, ktoré malo byť podľa automatického systému navyšovania minimálnej mzdy vyššie, než presadila súčasná vláda. „Pred voľbami hlasovali za mnohé sociálne opatrenia (hnutie Sme rodina, pozn. SITA) a teraz ich popreli. V prípade 13. dôchodku bolo oklamaných 1,4 milióna dôchodcov. Každý starobný dôchodca mal dostať 462 eur. Pán Krajniak a ostatní sa rozhodli, že to nebude 462 eur a okradli starobných dôchodcov o stovky eur,“ povedal Fico. Celkovo tak štát ušetrí 290 miliónov eur, ktoré podľa Fica mali skončiť v rukách dôchodcov. Ficovi sa rovnako nepáči zmrazenie výšky príplatkov pre ľudí za prácu v noci a cez víkend.

Pri požiari v rodinnom dome v Poprade sa zranili dve osoby

Dôvodom na odvolanie ministra financií Eduarda Hegera majú byť sporné dohody o právnom poradenstve rezortov a rezortných organizácií advokátom Michalom Miškovičom. Predsedníctvo strany Smer preto požiadalo poslanecký klub Smeru, aby začal so zbieraním podpisov na odvolanie oboch ministrov.

Smer zároveň opätovne vyzval Richarda Rašiho a Petra Pellegriniho, aby sa vzdali funkcií podpredsedov Národnej rady SR. Podľa Fica posty získali ako členovia strany Smer a preto by ich mali po prechode do novozaloženej strany Hlas – sociálna demokracia vrátiť Smeru.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info