HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ruskí novinári, zbavení akreditácie, opúšťajú Bielorusko

Ilustračná fotografia TASR (AP)

Ruské veľvyslanectvo v Minsku v týchto chvíľach zabezpečuje technické okolnosti odchodu štyroch ruských novinárov z Bieloruska.

Štyria novinári z Ruska, ktorým bieloruské ministerstvo zahraničia odobralo akreditáciu, opustia územie republiky. Ich odchod zabezpečujú zamestnanci ruského veľvyslanectva v Minsku, povedal v sobotu 29. augusta tlačový tajomník ruského veľvyslanectva Alexej Maskalev v rozhovore pre agentúru TASS. Informuje portál kp.ru.

Novinári boli zbavení akreditácie, veľvyslanectvo zabezpečuje ich odchod z Bieloruska v súlade s rozhodnutím bieloruských orgánov činných v trestnom konaní. Novinári pracovali pre agentúru Associated Press a nemecký televízny kanál ARD,  konretizoval diplomat. Zástupcovia médií boli rozhodnutím medzirezortnej komisie pre informačnú bezpečnosť zbavení akreditácie. Tlačová služba ministerstva zahraničných vecínovinárov o rozhodnutí komisie informovala telefonicky.

Webová stránka kp.ru predtým písala, že všetci ruskí novinári, ktorí sa venovali demonštráciám opozície v Minsku a boli predvedení na policajné oddelenia, boli prepustení.

Tajný telefonát medzi Putinom a Contem: „Európa nesmie zasahovať v Minsku“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info