HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Po Horehroní jazdil muž bez vodičského preukazu a nafúkal 4,71 promile

Ilustračné foto - TASR

Po Horehroní jazdil 37-ročný muž z Čierneho Balogu napriek tomu, že mal zákaz viesť motorové vozidlá a pri dychovej skúške mu namerali 4,71 promile alkoholu.

Informovala o tom vo štvrtok banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že už je vo väzbe. Polícia v Brezne ho obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia.

„V noci z pondelka (24.8.) na utorok (25.8.) policajti na ceste I/66 v Brezne zastavili auto Renault Clio, ktoré išlo bez zapnutých svetiel a vodič nebezpečnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Vyzvali ho, aby sa podrobil dychovej skúške. Nafúkal 2,26 mg/l, čo je 4,71 promile alkoholu. Lustráciou zistili, že v apríli 2020 mu bol uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na sedem rokov,“ uviedla polícia.

Vodičovi obmedzili osobnú slobodu a sudca okresného súdu ho vzal do väzby. „Obvinený nikdy nemal vodičský preukaz a v minulosti už bol dvakrát odsúdený za jazdu pod vplyvom alkoholu nad jedno promile. Teraz mu polícia zaistila aj motorové vozidlo,“ dodali policajti.

Muž v Jelšave chcel skočiť zo strechy, odhovárali ho traja vyjednávači

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info