HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Muž v Jelšave chcel skočiť zo strechy, odhovárali ho traja vyjednávači

Ilustračné foto - TASR

Viac ako štyri hodiny komunikovali traja policajní vyjednávači so 49-ročným mužom, ktorý sa v stredu (26. 8.) v Jelšave v Revúckom okrese vyhrážal, že skočí zo strechy rodinného domu.

O prípade TASR informovala hovorkyňa banskobystrického Krajského riaditeľstva Policajného zboru Mária Faltániová s tým, že na mieste boli i zdravotní záchranári a hasiči.

„Ráno sme prijali oznámenie od družky muža, že sa nachádza na hrebeni strechy rodinného domu a chce spáchať samovraždu. Uviedla, že má pri sebe britvu aj kábel omotaný okolo krku a chce skočiť zo strechy. Muž bol rozrušený, trpel halucináciami a nechcel zo strechy zliezť. Pod hrozbou, že si ublíži, nechcel k sebe nikoho pustiť,“ priblížila hovorkyňa.

Vodič zo Srbska zahynul na ceste medzi Trnavou a Dolnou Krupou (FOTO)

Dodala, že polícia uzavrela celú ulicu a na miesto sa dostavili traja policajní vyjednávači, ktorí dotyčného od jeho úmyslu odhovárali. „Po 14.00 h napokon muž dobrovoľne zliezol zo strechy a zdravotníci mu poskytli prvotné ošetrenie,“ konkretizovala Faltániová.

Následne policajti podľa jej slov muža previezli na policajné oddelenie v Jelšave a neskôr asistovali pri jeho prevoze na psychiatrické oddelenie v Rožňave.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info