HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pápež v septembri obnoví obmedzené verejné audiencie

Na snímke pápež František požehnáva veriacim, ktorí sa zhromaždili na Námestí sv. Petra vo Vatkáne 24. mája 2020. / TASR (AP)

Pápež František obnoví začiatkom budúceho mesiaca pravidelné týždenné verejné audiencie v obmedzenej podobe, ktoré pred šiestimi mesiacmi z dôvodu pandémie nového koronavírusu prerušil. V stredu to oznámil Vatikán, na ktorý sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Stredajšie audiencie pre bežných ľudí sa budú konať na uzatvorenom nádvorí Apoštolského paláca vo Vatikáne, a nie na Námestí svätého Petra.

Na spomínanom nádvorí bude rozmiestnených najviac 500 sedadiel, dodal hovorca Vatikánu pre AFP. Vstup na nádvorie bude otvorený bez rezervácie dve hodiny pred audienciou, ktorá sa bude začínať o 09.30 h SELČ.

František naposledy usporiadal verejnú (generálnu) audienciu 26. februára, keď už okolité Taliansko bolo koronavírusovou pandémiou zachvátené.

Prvé ohnisko nákazy sa podľa agentúry Reuters objavilo v krajine 21. februára v Lombardii a infekcia sa začala po Taliansku veľmi rýchle šíriť.

Obyvatelia amerického mesta Kenosha vzali svoju bezpečnosť do vlastných rúk (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info