fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: V pondelok na Slovensku pribudlo 28 nakazených novým koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V pondelok pribudlo 28 prípadov nákazy koronavírusom, vyliečilo sa 14 ďalších ľudí.

Aktuálne je v zdravotníckych zariadeniach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň 65 ľudí. Počet úmrtí pacientov s potvrdeným ochorením zostáva po pondelku na 33.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Správa bola aktualizovaná dňa 25.8.2020.

Rúška budú povinné všade na internátoch univerzít okrem izieb

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, v pondelok vykonali laboratóriá 2 103 testov, celkovo otestovali už takmer 316-tisíc vzoriek. Na JIS je aktuálne sedem ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja pacienti. Nový koronavírus na Slovensku prekonalo spolu 2 167 ľudí. Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine doteraz je 3 452, aktívnych prípadov je aktuálne 1 252.

Štyria pozitívne testovaní boli vyšetrení v okrese Bratislava, po troch infikovaných pribudlo v okresoch Michalovce, Košice a Žilina. Zhodne po dva prípady majú okresy Sabinov a Trenčín. Po jednom prípade zaznamenali v okresoch Prievidza, Prešov, Pezinok, Topoľčany, Humenné, Nové Mesto nad Váhom, Dolný Kubín, Námestovo, Malacky, Snina a Galanta. Je medzi nimi 13 žien a 15 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 86 rokov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info