fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Schôdza k vetovaným zákonom bude 2. septembra, tvrdí Kollár

Predseda parlamentu Boris Kollár. Foto: SITA/Kancelária NR SR

Poslanci Národnej rady (NR) SR majú o zákonoch vrátených prezidentkou Zuzanou Čaputovou rokovať 2. septembra od 13.00 h. Pre TASR to uviedol predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina).

Kollár ešte v piatok (21. 8.) ubezpečil, že v koalícii je zhoda na tom, aby sa veto prezidentky prelomilo. Dodal, že poslanci sa k vráteným zákonom ešte doposiaľ nezišli, pretože sa nenašiel ich dostatočný počet. Rozhodli sa preto, že sa schôdza uskutoční koncom prázdnin, keď je už väčšina poslancov doma z dovoleniek.

Prezidentka na konci júla oznámila, že vetuje novelu zákona o prokuratúre, ktorou sa má meniť spôsob výberu generálneho i špeciálneho prokurátora. Ak NR SR prelomí jej veto, hlava štátu sa chce obrátiť na Ústavný súd SR.

Heger ani nie po mesiaci mení už aj „svojho“ riaditeľa daňových kriminalistov

Nepodpísala ani dva zákony, ktoré boli prijaté v skrátenom legislatívnom konaní. Ide o novelu zákona o elektronických komunikáciách, ktorou sa mení aj zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR mala úprava umožniť získavať od operátorov telefónne čísla ľudí, ktorí sa nachádzali v „červených“ krajinách.

Druhou vetovanou je novela zákona o komisárovi pre deti a komisárovi pre osoby so zdravotným postihnutím. Upravuje spôsob a dôvody odvolávania osôb z týchto funkcií.

Politológ nevidí v odvolávaní členov súčasnej vlády zmysel, opozícia robí premyslený marketing

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info