HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Protitanková raketa zasiahla rusko-turecký konvoj v Idlibe, 2 vojaci boli zranení

explózia konvoj púšť
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Ruské obrnené vozidlo sa dostalo pod paľbu, keď hliadkovalo na strategickej diaľnici v provincii Idlib spolu so spojeneckými tureckými silami, informuje portál RT.

Na hliadku, ktorú spoločne viedli ruskí a tureckí vojaci, zaútočili militanti, ktorí vystrelili na vozidlo protitankovú raketu. K zjavnému prepadnutiu došlo, keď konvoj cestoval po diaľnici M4, ktorá vedie medzi Aleppom a Latakiou na pobreží Stredozemného mora.

Pri útoku nikto nezomrel, ale dvaja členovia ruskej vojenskej polície údajne zažili „ľahký otras mozgu“.

Ruské a turecké sily spolu so sýrskymi bezpečnostnými službami vyšetrujú, či za útokom stáli militanti, ktorí stále obsadzujú Idlib.

Erdogan obviňuje Grécko z „vysievania chaosu“ v Stredomorí

Moskva a Ankara spustili spoločné hliadky opäť v marci potom, čo sa dohodli na prímerí v oblasti Idlib, kde sú stále prítomné posledné zostávajúce skupiny militantného odporu. Podľa dohody ruské a turecké sily vytvorili bezpečný koridor na oboch stranách diaľnice M4.

Minulý týždeň ruský vojenský konvoj zasiahla cestná bomba v provincii Dajr az-Zaur. Traja členovia služby boli zranení, jeden z nich – generálmajor bol vážne zranený a neskôr zomrel na svoje zranenia, potvrdilo ministerstvo obrany.

Spojené arabské emiráty vyslali svoje stíhačky na Krétu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info