HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Koncern VW má problém – vyšetrovanie smrti bývalého zamestnanca, ktorý “vedel veľa”

Volkswagen zhorené auto
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Prokurátori v nemeckom Braunschweigu vyhlásili, že začínajú vyšetrovať smrť muža, nájdeného vo vyhorenom aute, aby zistili, či existujú nejaké sporné súvislosti medzi ním a koncernom Volkswagen, konkrétne jeho bosnianskou skupinou Prevent.

Na poli v Dolnom Sasku sa našlo obhorené telo, informovala hovorkyňa prokuratúry v Braunschweigu. Miestne noviny Helmstadter Nachrichten , citujúce viacerých svedkov uviedli, že mŕtvy človek bol zamestnancom spoločnosti Volkswagen. Obchodoval s bosnianskou dodávateľskou skupinou a bol vyšetrovaný z podozrenia na potenciálne nezákonné zaznamenávanie rozhovorov.O udalosti informuje portál europe.autonews.com.

Hovorca polície vo Wolfsburgu v Dolnom Sasku v Nemecku, kde má Volkswagen sídlo, potvrdil, že v Rottorfe bol nájdený mŕtvy muž. Helmstadter Nachrichten ďalej informovali,, že išlo o násilný čin, čo umocňuje skutočnosť, že v máji tohto roka spomínanému mužovi ktosi podpálil rodinný dom. Úrad prokuratúry v Braunschweigu odmietol komentovať, či je zosnulá osoba zamestnancom spoločnosti Volkswagen, pretože ešte nebolo možné formálne potvrdiť totožnosť zosnulého. To mimoriadne sťažuje fakt, že uhorel v aute.

Volkswagen Slovakia eviduje prvý pozitívny prípad nového koronavírusu

Predbežné zistenia forenzných policajtov, ktorí preskúmali telesné pozostatky, nepreukázali žiadne zjavné znaky „vonkajšieho zasahovania“, ktoré mohli spôsobiť smrť, uviedla prokuratúra.

Volkswagen začiatkom tohto mesiaca informoval, že jeden z jeho zamestnancov bol postavený mimo výkon služby až do výsledku vyšetrovania potenciálnych odposluchov. Volkswagen a skupina bosnianskych dodávateľov sa v roku 2016 dostali do konfliktu v otázke stanovovania cien, čo viedlo spoločnosť Car Trim a ES Automobilguss, ktoré sú súčasťou skupiny Prevent v Bosne, k zastaveniu dodávok poťahov sedadiel a liatinových častí prevodoviek. To následne vyvolalo straty vo výrobe v šiestich fabrikách koncernu VW.

Spoločnosti VW a Prevent sa odvtedy sporia o nárokoch a protinávrhoch na náhradu škody spôsobenej sporom.

Spotrebitelia môžu Volkswagen pre emisný škandál žalovať na súdoch vo svojej krajine

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info