HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Hudobné odporúčania Baracka Obamu na zvyšok tohoto leta

Ilustračný obrázok / Twitter (@barackobama)

Bývalý prezident USA, ktorý je sám muzikant, má zjavne široký vkus. Odporúča nielen pestrú škálu hudobníkov, ale aj hudobných žánrov.

Skutočnosť, že bývalý americký prezident Barack Obama je mimoriadne požehnaný elegantnou usmievavou príťažlivosťou, je zjavná už na prvý pohľad. V obleku má auru modelu Hugo Bossa a s Michelle Obamovou má po svojom boku ženu, ktorá je z hľadiska charizmy prinajmenšom rovnaká. Barack Obama spieva, tancuje a rozpráva gagy ako profesionál. Viac o tomto zaujímavom politikovi hudobníkovi a človekovi píše portál jetzt.de.

Niet divu, že momentálne 59-ročný muž, za ktorého prezidentovaním mnohí v iných krajinách USA smútia, sa stal akýmsi „kultúrnym fenoménom“.

Obama každý rok využíva svoju popularitu na propagáciu kníh a hudobníkov zverejňovaním zoznamov svojich obľúbených diel. Tento rok – zjavne iba náhodou – v čase konania kongresu Demokratickej strany v USA tweetoval Barack Obama svoje letné hudobné tipy. „Počas posledných niekoľkých mesiacov som strávil veľa času počúvaním hudby so svojou rodinou,“ píše Obama. „Chcel som sa s vami podeliť o niektoré z mojich obľúbených.“

Zoznam, ktorý je tiež možno počuť na Spotify, obsahuje 83 skladieb . Zastúpené sú hudobné štýly od funk, reggae, R&B, hip-hop až po pop – medzi ne sa vkradla aj jedna alebo dokonca dve klasiky. Zdá sa, že Obama vážne strávil celé noci sám vo svojom hobby suteréne hraním sa so svojim hudobným zariadením. Dá sa predpokladať, že dostal aj tipy od odborníkov z povolania. Tu je niekoľko ukážok z jeho takmer nekonečného zoznamu:

  • My Future – Billie Eilish, 2020 (Pop)
  • Blue-World – Mac Miller, 2020 (Hiphop)
  • Cayendo – Frank Ocean, 2020  (Singer-Songwriter)
  • For What It’s Worth – Billy Porter, 2020 (Cover, original von Buffalo Springfield, 1966)
  • My Baby Just Cares for Me – Nina Simone, 1957 (Jazz)

Niektorí umelci, ktorí sa ocitli na Obamovom zozname, to zjavne považujú za významnú česť. Vrátane rappera Meghan Thee Stallion či pop-rockovej skupiny Haim.

Der Spiegel: Keď Barack Obama hral nečestnú hru s Putinom a chcel ho zvrhnúť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info