HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Baláž sa vzdal kandidatúry do čela strany, v Banskej Bystrici navrhli do tejto funkcie Hrnka

Anton Hrnko (SNS) / TASR

Radovan Baláž sa vzdal kandidatúry na post predsedu Slovenskej národnej strany (SNS). V tlačovej správe o tom informoval predseda krajskej organizácie SNS Štefan Turek. Ako ďalej doplnil, Krajská rada v Banskej Bystrici navrhla za oficiálneho kandidáta do čela národniarov Antona Hrnka.

„Včera zasadala Krajská rada Banská Bystrica, na ktorej sa oficiálne vzdal kandidatúry na post predsedu SNS Radovan Baláž. Hlavným dôvodom bola neustále gradujúca špinavá antikampaň voči jeho osobe, ako aj jeho rodine, ktorá zneistila časť delegátov. Členovia krajskej rady prijali nové uznesenie, kde za oficiálneho kandidáta na predsedu SNS navrhujú Antona Hrnka,“ ozrejmil Turek. Za tento návrh hlasovalo 13 členov a jeden sa zdržal. „Anton Hrnko, ako jeden zo zakladateľov SNS a otec myšlienky samostatného Slovenska, tak dostáva od Krajskej rady v Banskej Bystrici mandát na opätovné nastolenie poriadku v SNS,“ doplnil Turek.

Hrnkovou úlohou bude podľa jeho slov vykonanie reforiem potrebných na to, aby sa SNS „vrátila medzi relevantné politické sily a zastávala rolu ochrancu národného-konzervativizmu na Slovensku“ a taktiež kultúrneho i intelektuálneho dedičstva slovenského národa. „Týmto zároveň vyzývame aj ostatné štruktúry, aby sa pripojili k našej snahe obrody SNS a podporili spoločného kandidáta na predsedu, Antona Hrnka,“ dodal Turek.

V tohtoročných parlamentných voľbách získala SNS 3,16 percenta hlasov a skončila mimo parlamentu. Tesne po nich Danko oznámil, že všetci predstavitelia strany na sneme, vrátane vtedajšieho podpredsedu Hrnka, dajú svoje funkcie k dispozícii. Danko však vo svojich nedávnych vyjadreniach nevylúčil, že by sa opätovne uchádzal o funkciu šéfa národniarov. Snem, na ktorom má strana voliť svojho nového predsedu, sa bude konať 12. septembra.

Heger ani nie po mesiaci mení už aj „svojho“ riaditeľa daňových kriminalistov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info