HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Atómovej elektrárni Bohunice pribudli ďalší zamestnanci pozitívne testovaní na COVID-19

Jaslovské Bohunice (Bohunice V2). FOTO - TASR

Slovenské elektrárne potvrdili v Atómovej elektrárni Bohunice V2 ďalších sedem zamestnancov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

„Potom ako boli dvaja zamestnanci elektrárne Jaslovské Bohunice minulý týždeň pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19, pristúpili sme k testovaniu všetkých, ktorí prišli, alebo mohli prísť, s týmito dvoma zamestnancami do styku. Dovedna išlo o takmer 200 zamestnancov, z ktorých bolo pozitívne testovaných sedem osôb,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenských elektrární Oľga Baková.

Pozitívne testovaní sú zamestnanci údržby a správy zariadení, výroba a dodávka elektriny nie je ohrozená. Všetci, ktorí prišli do blízkeho kontaktu s pozitívne testovanými, sú v karanténe. „Zároveň sme prijali aj ďalšie okamžité opatrenia na minimalizáciu rizika prenosu ochorenia na ďalšie osoby, vrátane presunu zamestnancov, ktorých charakter práce to umožňuje, na home office,“ konštatovala Baková.

Krajniak sa so zamestnávateľmi dohodol na zvýšení minimálnej mzdy na 623 eur

Atómové elektrárne Bohunice V2 sa nachádzajú na západnom Slovensku, neďaleko mesta Trnava, v Jaslovských Bohuniciach. Elektrická energia sa tu vyrába v dvoch blokoch s tlakovodnými reaktormi typu VVER 440/V-213, ktoré boli k energetickej sieti postupne pripojené v rokoch 1984 a 1985.

Od roku 2000 na dvoch blokoch V2 prebiehal program modernizácie v celkovej hodnote 500 mil. eur, ktorý bol v roku 2010 ukončený zvýšením výkonu na 505 megawattov na každom bloku. Predpokladaná prevádzková životnosť 3. a 4. bloku je 60 rokov.

TRAGÉDIA: Osemročný chlapec následkom zrážky s nákladným motorovým vozidlom podľahol

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info