HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rakúsko sa chystá vyhostiť ruského diplomata

Rusko Rakúsko
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Rakúske ministerstvo zahraničných vecí pre tlačovú agentúru TASS v pondelok uviedlo, že vyhostí ruského diplomata podozrivého z priemyselnej špionáže.

Ministerstvo zahraničných vecí Rakúska tvrdí, že konanie ruského činiteľa porušuje Viedenský dohovor o diplomatických stykoch z roku 1961. „Môžem potvrdiť, že ruský diplomat bude vyhostený. Jeho správanie je totiž v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch,“ povedala hovorkyňa rakúskeho ministerstva zahraničných vecí.

Príslušný rezort bezprostredne nekomentoval detaily týkajúce sa predmetného incidentu. Rakúsky denník Kronen Zeitung v pondelok napísal, že Rakúsko vyhlásilo daného ruského diplomata za nežiaducu osobu, pričom tento diplomat musí opustiť územie Rakúska do 1. septembra. Podľa zmieneného denníka je diplomat podozrivý z priemyselnej špionáže.

Ruský denník zverejnil správu o sledovaní Navaľného v Tomsku

Kronen Zeitung ďalej píše, že ruského diplomata podozrievajú zo zhromažďovania informácií prostredníctvom rakúskeho občana pracujúceho v jednom z rakúskych technologicky špičkových podnikov.
Tento občan sám nahlásil špionážne aktivity, pričom ruského diplomata označil za svojho kurátora. Inkriminovaný ruský diplomat sa k situácii odmietol vyjadriť, odvolávajúc sa na svoju diplomatickú imunitu.

Rusko vidí malé šance na dosiahnutie dohody s USA o kontrole jadrových zbraní

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info