HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

Okresný súd v Prešove zamietol poslednú žalobu voči Slovenskému pozemkovému fondu v kauze Veľký Slavkov

Na snímke generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu (SPF) Adriana Šklíbová, právni zástupcovia SPF Irena Sopková a Miroslav Sopko. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Okresný súd v Prešove v piatok (21. 8.) zamietol v celom rozsahu žalobu spoločnosti Digital Floor Ltd. proti Slovenskému pozemkovému fondu (SPF) o náhradu škody vo výške 60.408.874,60 eur s príslušenstvom.

Rozhodol tak o poslednej najvyššej časti žalovanej pohľadávky v kauze Veľký Slavkov. TASR o tom informoval hovorca SPF Martin Kormoš. „Zamietnutím žaloby sa na prvom stupni, zatiaľ neprávoplatne, rozhodlo 11 rokov trvajúce súdne konanie,“ skonštatoval hovorca.

V kauze Veľký Slavkov je SPF žalovaný o náhradu škody takmer 100 miliónov eur plus úroky z omeškania. Ako pripomenul hovorca, o dvoch menších pohľadávkach vo výške spolu takmer 40 miliónov eur s  príslušenstvom Okresný súd v Prešove rozhodol už rozsudkami z 9. apríla 2019 a 21. októbra 2019. „Žaloby taktiež v celom rozsahu zamietol,“ priblížil Kormoš.

SPF podľa hovorcu spoločne zastupujú advokáti Michal Mandzák a Michal Miškovič. Žalobcu Digital Floor Ltd. zastupuje bývalý minister spravodlivosti Gábor Gál.

Vyšetrovanie vraždy bosa Jána Takáča je ukončené, rozhodne prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info