fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Izraelský policajný dôstojník mlátil demonštrantov v „sebaobrane“, (VIDEO)

Tisícka demonštrantov pred rezidenciou izraelského premiéra Netanjahua / Screenshot YouTube @Ruptly

Vysokopostavený izraelský policajný dôstojník je v nepríjemnej situácii potom, ako bol zachytený na videu, že násilne udieral ľudí počas masových protestov v Jeruzaleme. Dôstojník však tvrdí, že sa iba bránil pred demonštrantmi, informuje portál RT.

Ministerstvo spravodlivosti začalo v nedeľu vyšetrovanie týkajúce sa správania sa vrchného policajného riaditeľa Jeruzalema Nissa Guetta.

Vysokopostavený dôstojník bol počas demonštrácie proti premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi natočený, ako udieral protestujúcich a hádzal ich o zem.

Zatiaľ čo dostupné zábery nepreukazujú jednoznačne to, čo presne podnietilo násilnícke správanie dôstojníka, tvrdil, že na neho demonštranti zaútočili a on sa iba bránil.

Masové protesty, ktoré vstúpili do deviateho po sebe idúceho víkendu, sa ukázali ako zvlášť násilné cez noc. V Jeruzaleme bolo zadržaných okolo 30 ľudí a orgány činné v trestnom konaní uviedli, že niekoľko úradníkov bolo zranených.

Počas chaotických protestov proti Netanjahuovi v Jeruzaleme bolo zatknutých niekoľko desiatok ľudí (VIDEO)

Odhaduje sa, že v sobotu v noci v uliciach Jeruzalema bolo až 10 000 ľudí, zhromaždili sa pred oficiálnym bydliskom Netanjahua a pokúsili sa blokovať viaceré križovatky. Zatiaľ čo údajné korupcie Netanjahua, ktorý je už niekoľko rokov zapletený do niekoľkých významných vyšetrovaní, ostávajú v centre pozornosti protestov, nepokoje sú poháňané ďalšími problémami, ktoré krajinu trápia.

Demonštranti vyjadrili svoj hnev nad hospodárskou situáciou v Izraeli, ktorá zostáva v hlbokej recesii a prudko stúpajúca nezamestnanosť v poslednom čase presiahla 20 percent.

Ďalšou horúcou témou je nezvládanie krízy Covid-19 vládou. Tento týždeň dosiahol celkový počet prípadov Covid-19 vyše 100 000 – pravdepodobne dosť veľký počet pre národ s 9 miliónmi ľudí.

Pri havárii lietadla s peniazmi v južnom Sudáne zomrelo 7 ľudí (FOTO+VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info