fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Indický lekár zachránil pacienta s Covid-19, ktorý sa pokúsil skočiť zo štvrtého poschodia nemocnice (VIDEO)

Lekár zachraňujúci pacienta / Screenshot Instagram @jabalpur_social / Koláž redakcia HD

Video ukazuje indického lekára v ochrannom výstroji, ktorý riskuje svoj vlastný život, keď vyliezol z okna, aby zachránil rozrušeného pacienta s Covid-19, ktorý chcel skočiť z nemocnice na takmer istú smrť, informuje portál RT.

K incidentu došlo vo fakultnej nemocnici Netaji Subhash Chandra Bose v meste Džabalpur. Podľa účtu na Instagrame pacient s Covid-19 vyliezol z okna na 4. poschodí a „pokúsil sa skočiť.“

View this post on Instagram

जबलपुर। नेताजी सुभाष चन्द्र बोस मेडिकल कॉलेज अस्पताल में रविवार की सुबह उस वक्त हड़कम्प की स्थिति निर्मित हो गयी, जब कोविण-19 वार्ड की खिड़की पर एक मरीज आकर बैठ गया और कूदने का प्रयास करने लगा। मेडिकल परिसर में उपस्थित स्टाफ और अन्य लोगों ने मरीज को ऐसा करते देखा तो तत्काल गढ़ा थाना पुलिस को खबर कर दी। खबर लगते ही गढ़ा थाना प्रभारी राकेश तिवारी स्टॉफ के साथ मौके पर पहुंचे और मरीज को समझाईश दी। पुलिस और चिकित्सकों की समझाईश के बाद मरीज का हदृय परिवर्तन हो गया और उसने खिड़की से कूदने का अपना फैसला बदल दिया। हालांकि इस दौरान मेडिकल परिसर में काफी देर तक हड़कम्प की स्थिति बनी रही। थाना प्रभारी राकेश तिवारी ने बताया कि मरीज सुबह 8 बजे के करीब खिड़की पर जाकर बैठ गया था, जिसे समझाईश दी गयी तो बाद में वह कोविड़ वार्ड में चला गया।

A post shared by Jabalpur Social (@jabalpur_social) on

Polícia bola okamžite privolaná na miesto a ľudia vyniesli látku, s ktorou sa snažili muža chytiť. Po rozhovore s lekármi a dôstojníkmi však skokan zmenil svoj postoj a rozhodol sa neriskovať život.

Pacient zostal sedieť pred oknom, kým nevyliezol lekár s ochrannou výbavou a pomohol odtiahnuť muža späť do budovy. Záchrana sa skončila so šťastným koncom a potleskom, keď hrdinský lekár zamával rukou pred návratom dovnútra.

Hoci motívy muža boli nejasné, niektorí môžu vnímať tento incident ako pokus o samovraždu. Rôzne výskumy ukazujú, že pandémia Covid-19 viedla v Indii k nárastu duševných chorôb a samovrážd v dôsledku úzkosti a depresie.

Šéf WHO dúfa, že vďaka technologickému pokroku koronavírus odznie do dvoch rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info