HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Indický lekár zachránil pacienta s Covid-19, ktorý sa pokúsil skočiť zo štvrtého poschodia nemocnice (VIDEO)

Lekár zachraňujúci pacienta / Screenshot Instagram @jabalpur_social / Koláž redakcia HD

Video ukazuje indického lekára v ochrannom výstroji, ktorý riskuje svoj vlastný život, keď vyliezol z okna, aby zachránil rozrušeného pacienta s Covid-19, ktorý chcel skočiť z nemocnice na takmer istú smrť, informuje portál RT.

K incidentu došlo vo fakultnej nemocnici Netaji Subhash Chandra Bose v meste Džabalpur. Podľa účtu na Instagrame pacient s Covid-19 vyliezol z okna na 4. poschodí a „pokúsil sa skočiť.“

Polícia bola okamžite privolaná na miesto a ľudia vyniesli látku, s ktorou sa snažili muža chytiť. Po rozhovore s lekármi a dôstojníkmi však skokan zmenil svoj postoj a rozhodol sa neriskovať život.

Pacient zostal sedieť pred oknom, kým nevyliezol lekár s ochrannou výbavou a pomohol odtiahnuť muža späť do budovy. Záchrana sa skončila so šťastným koncom a potleskom, keď hrdinský lekár zamával rukou pred návratom dovnútra.

Hoci motívy muža boli nejasné, niektorí môžu vnímať tento incident ako pokus o samovraždu. Rôzne výskumy ukazujú, že pandémia Covid-19 viedla v Indii k nárastu duševných chorôb a samovrážd v dôsledku úzkosti a depresie.

Šéf WHO dúfa, že vďaka technologickému pokroku koronavírus odznie do dvoch rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info