HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

TikTok má v pláne zažalovať Trumpovu administratívu

Americký prezident Donald Trump a aplikácia TikTok / WIkipedia a TikTok / Koláž redakcia HD

Čínska spoločnosť TikTok tvrdí, že bude bojovať proti administratíve Donalda Trumpa na súde, kvôli príkazu zakazujúci interakcie medzi ňou a americkými spoločnosťami, ktorý bol zavedený v súvislosti s ochranou súkromia, informuje portál RT.

„Aj keď dôrazne nesúhlasíme s obavami administratívy, takmer rok sme sa snažili zapojiť v dobrej viere a poskytnúť konštruktívne riešenie,“ uviedol hovorca spoločnosti TikTok. Spoločnosť dodala, že so súčasnou administratívou čelí „nedostatku riadneho procesu“ a nemá inú možnosť, ako ísť „súdnou cestou“.

Trump už predtým vyjadril obavy z toho, že TikTok zneužíval užívateľské údaje a zdieľal ich s čínskou vládou. Aplikácia sociálnych médií sa proti vyhláseniu obránila a trvala na tom, že používateľské údaje zostvajú v USA.

Výkonný príkaz Trumpovej administratívy, ktorý bol podpísaný tento mesiac, poskytol materskej spoločnosti TikTok ByteDance 90 dní na predaj alebo vyčlenenie podnikania spoločnosti TikTok v USA. Spoločnosť ByteDance bola tiež nútená zničiť všetky údaje zhromaždené od miliónov používateľov.

Maduro považuje za „dobrý nápad“ nakúpiť od Iránu rakety

„Existujú dôveryhodné dôkazy, ktoré ma vedú k presvedčeniu, že ByteDance by mohol podniknúť kroky, ktoré by mohli narušiť národnú bezpečnosť Spojených štátov,“ uviedol americký prezident. Trumpova administratíva tiež vyjadrila podporu americkým spoločnostiam.

„Myslím, že Microsoft to chce a rovnako tak aj Oracle, a pravdepodobne aj iní ľudia, ale musia sa tiež ubezpečiť, že Spojené štáty sú dobre kompenzované, pretože my sme tí, čo to umožňujú,“ odpovedal na otázku o potenciálnom odkúpení čínskej spoločnosti.

Americké výzvy na obnovenie sankcií voči Iránu sú v rozpore s „medzinárodným konsenzom“, tvrdí Čína

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info