fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Na Slovensku pribudlo v sobotu 40 nakazených novým koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

V sobotu (22. 8.) pribudlo na Slovensku 40 prípadov nákazy novým koronavírusom, identifikovali ich z 1723 vykonaných laboratórnych vyšetrení. Slovensko doteraz zaznamenalo celkovo 3356 pozitívnych vzoriek. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Ministerstvo zdravotníctva spresnilo, že pozitívne testovaných bolo v sobotu 28 mužov a 12 žien vo veku od 1 do 59 rokov v okresoch Bratislava (12), Michalovce (11), Trenčín (4), Piešťany (2), Nitra (2), Humenné (1), Košice (1), Malacky (1), Myjava (1), Považská Bystrica (1), Prešov (1), Trebišov (1), Trnava (1) a Vranov nad Topľou (1).

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej  sieti napísal, že potvrdené prípady ochorenia COVID-19 za sobotu sú zväčša identifikované ako aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 z lokalizovaných a monitorovaných ohnísk nákazy.

Protidrogová policajná akcia Venal je najrozsiahlejšia v histórii SR

„Rovnako sú zaznamenané aj importy zo zahraničia, v niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie,“ dodala hovorkyňa ÚVZ Dáša Račková. Uistila, že epidemiológovia prijímajú všetky potrebné protiepidemické opatrenia.

„Naďalej pokračujú v aktívnom dohľadávaní kontaktov. Pozitívne osoby sú v domácej izolácii, rovnako aj ich kontakty, ktorým je nariadené testovanie na ochorenie COVID-19,“ potvrdila hovorkyňa. V nemocniciach je hospitalizovaných 61 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 41 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú štyria pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja.

V sobotu pribudol jeden vyliečený pacient. Z ochorenia sa tak doteraz zotavilo 2148 pacientov. Aktívnych prípadov je 1175. Počas soboty nepribudlo žiadne úmrtie pacientov na nový koronavírus, Slovensko naďalej eviduje 33 prípadov. Doteraz bolo vykonaných 312.822 laboratórnych vyšetrení na nový koronavírus.

Slovensko má najdrahšie mäso z krajín V4

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info