HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Ako zlomiť prezidentku?

Matovič Čaputováí lámať cez koleno
Fikcia / Fotomontáž (via TASR, Shutterstock)

Koalícia zvažuje prelomenie veta prezidentky 1. septembra, teda na deň Ústavy.

Hranice možno zatvoríme a možno nie. Ako to bude s deťmi a školami, to sa ešte presne uvidí. Každopádne radšej asi počkáme, ako dopadnú dovolenky a potom to nejako vyhodnotíme.

To je zhruba v skratke odkaz ministra zdravotníctva Mareka Krajčího o tom, čo nás čaká. Podmienky by síce mala diktovať pandemická komisia, ale to len dovtedy, kým sa jej rozhodnutia budú páčiť pánovi premiérovi Matovičovi.

Úplne podobne je na tom naša vláda aj na poli legislatívy. Vyhovára sa na prezidentku, že jej stopla napríklad zákon o telekomunikáciách, ktorý mal umožniť získavať od operátorov telefónne čísla ľudí, ktorí sa nachádzali v „červených“ krajinách. Takzvaný sledovací zákon.

Zatiaľ máme stratégiu očkovať nepovinne, tvrdí minister Krajčí

Nevadí, že ho zle napísali, teraz má byť tento legislatívny paškvil hlavným „bojovníkom“ proti korone. Najvtipnejšie na tom je že koalícia zvažuje prelomenie veta prezidentky 1. septembra, teda na deň Ústavy. Zhodou okolností si máme vtedy pripomenúť deň prijatia hlavného zákona štátu, o ktorom prezidentka povedala, že by mohol byť porušený.

Väčšiu drzosť si od koalície ani predstaviť nemožno. Ale koniec koncov, prečo by sme od nich nejakú slušnosť očakávali.

V hre je aj opätovné zatvorenie hraníc, povedal minister zdravotníctva

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info