HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Z 91 nových prípadov COVID-19 zaznamenali 40 v Bratislave

map mapa slovakia covid kornavírus
Ilustračné foto: shutterstock

Nakazilo sa 49 mužov a 42 žien.

Najviac nových prípadov nákazy novým koronavírusom zaznamenali v piatok (21. 8.) v Bratislave. Na území hlavného mesta identifikovali 40 pozitívnych vzoriek, spolu s tromi prípadmi v okrese Senec a okrese Pezinok sa Bratislavský kraj podieľal na ostatnom dennom prírastku (91 pozitívnych testov) viac ako polovicou prípadov.

Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk, pričom aktualizovalo aj počet vykonaných testov – zrealizovali ich 3833, celkový počet otestovaných tak stúpol na 311.099.

V ďalších okresoch zaznamenali v piatok pozitívne testy v jednociferných číslach – osem ich bolo v okrese Žilina, šesť v okrese Košice, tri v okrese Michalovce. Po dva prípady zaznamenali v okresoch, Trnava, Galanta, Trenčín, Poprad, Stará Ľubovňa, Bardejov, Prešov a Vranov nad Topľou.

Deti od 12 rokov by mali nosiť rúška rovnako ako dospelí, tvrdí WHO

Jeden prípad nákazy novým koronavírusom odhalilo testovanie v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Púchov, Bánovce nad Bebravou, Žiar nad Hronom, Banská Bystrica, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Revúca, Rimavská Sobota, Levoča a Trebišov.

Nakazilo sa 49 mužov a 42 žien. Sedemdňový kĺzavý medián je na čísle 80. V nemocniciach je hospitalizovaných 62 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 42 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú štyria pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja chorí.

Počet vyliečených stúpol za piatok o 102 ľudí. Z ochorenia sa tak doteraz zotavilo 2147 pacientov. Aktívnych prípadov je 1136. Počas piatka nepribudli žiadne úmrtia pacientov na nový koronavírus, Slovensko naďalej eviduje 33 prípadov.

Polícia rozdala tento rok pre koronavírus menej pokút za mobil za volantom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info