HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Teším sa na spoluprácu s novým lídrom Majerským, tvrdí Remišová

Veronika Remišová, Zdroj: TASR

Sobotňajšie zvolenie Milana Majerského za nového predsedu mimoparlamentného KDH pozitívne hodnotí líderka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová. Uviedla, že sa teší na spoluprácu s novým lídrom kresťanských demokratov.

„Milana Majerského poznám ako slušného a hodnotového človeka a nepochybujem o tom, že budeme spolupracovať na tom, aby sme Slovensko posunuli výrazne dopredu,“ uviedla Remišová.

Za nového predsedu KDH zvolili Majerského v sobotu na sneme kresťanských demokratov v Ružomberku. Majerský bol jediným kandidátom na predsednícky post. V tajnom hlasovaní dostal 287 z 318 platných hlasov, ktoré odovzdalo 326 prítomných delegátov.

Počet dôchodcov neplatiacich koncesionárske poplatky stúpne z 280-tisíc na 345-tisíc

Nový líder deklaroval, že KDH bude stranou odborníkov pripravujúcich riešenia aktuálnych i dlhodobých výziev Slovenska. Zdôraznil, že sa počas svojho pôsobenia vo funkcii predsedu bude snažiť budovať mosty a v žiadnom prípade nie múry. „Tak, aby KDH bolo prvou voľbou pre kresťanov a konzervatívne orientovaných voličov, ale nielen pre nich,“ uistil.

Predchádzajúci predseda hnutia Alojz Hlina sa vzdal vedenia k 2. marcu 2020 po výsledku KDH v parlamentných voľbách. Hnutie sa opäť nedostalo do parlamentu, získalo 4,65 percenta hlasov. Následne ho dočasne viedol jeho podpredseda Pavol Zajac.7

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info