fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Najhoršia finančná kríza prichádza: „USA sú najviac zadlženým národom v histórii sveta,“ tvrdí finančný expert

Ilustračné foto / Pixabay

Aj keď peňažné stimuly mohli poskytnúť finančnú úľavu z krátkodobého hľadiska, enormné množstvo dlhu vytvoreného v dôsledku toho bude mať z dlhodobého hľadiska negatívne následky pre hospodárstvo, upozornil investičný guru Jim Rogers, informuje portál RT.

Rogers prezradil pre portál Kitco News, že cenový pretek v akciách od marca bol do značnej miery spôsobený zvyšovaním dlhu z kvantitatívneho uvoľňovania.

„Pred šiestimi mesiacmi boli Spojené štáty najviac zadlženým národom v histórii sveta. Nikdy nikto nebol tak hlboko zadlžený. Od tej doby USA zvýšili svoj dlh o ďalšie bilióny,“ uviedol investičný poradca.

Drahota v Česku extrémne zvyšuje záujem po minibytoch

Ďalšia finančná kríza môže byť ešte horšia, ako sme videli tento rok, varoval Rogers. „Toto bola určite najhoršia kríza v mojom živote. Mali sme obrovské cenové preteky, pretože vlády vytlačili a minuli ohromujúce sumy peňazí, ale to len znamená, že nabudúce to bude ešte horšie,“ ďalej poznamenal Rogers.

Pokiaľ ide o zlato, investičný guru uviedol, že ceny majú stále dosť miesta na to, aby sa vyšplhali: „Ak mám pravdu, zlato pôjde oveľa, oveľa, oveľa vyššie. Avšak zlato sa môže zmeniť na bublinu. Dúfam, že to tak nebude, pretože ak sa zmení na bublinu, budem ju musieť predať a zlato predať nechcem. Chcem, aby moje deti raz zdedili zlato a striebro.“

„Žiadna kolonialistická moc alebo hrozba“ nemôže odradiť turecké operácie v Stredomorí, varuje Erdogan

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info