HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Za nárastom prípadov je podľa ÚVZ dohľadávanie kontaktov v podchytených ohniskách nákazy

Ilustračné foto - TASR

Epidemiologická situácia na Slovensku je podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR pod kontrolou.

Úrad tak na sociálnej sieti reagoval na najnovšie údaje o počte prípadov ochorenia COVID-19. Slovensko totiž vo štvrtok zaznamenalo najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie, testy odhalili 123 nových nakazených.

„Nárast počtu potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 je výsledok aktívneho a dôsledného dohľadávania kontaktov v lokalizovaných a podchytených ohniskách nákazy a ich nárazového testovania v ostatných dňoch. Vyšší výskyt ochorenia COVID-19 sme preto očakávali,“ informuje úrad.

Zároveň vyzýva verejnosť k rešpektovaniu celoplošne platných opatrení a odporúčaní, ako aj na zváženie nevyhnutnosti organizovania veľkých rodinných osláv a návštev, na ktorej sa zídu osoby z rôznych častí Slovenska, ale aj zo zahraničia. Úrad tiež pripomína veľkým podnikom, aby si aktualizovali krízové plány.

Liek na COVID-19 zatiaľ na Slovensku podali 13 pacientom

Najviac pozitívne testovaných bolo vo štvrtok v Bratislave, 34. Podľa ÚVZ boli v tomto prípade identifikované úzke kontakty pozitívnych osôb, importy zo zahraničia, v niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie. „Ide o lokalizované a kontinuálne monitorované ohniská nákazy, v ktorých už boli prijaté protiepidemické opatrenia, vrátane dôkladnej dezinfekcie priestorov, opatrenia sa priebežne stále prijímajú,“ dodáva úrad. Nad desať prípadov evidovali vo štvrtok okresy Trnava (17) a Trenčín (13).

V prípade Trnavy išlo o úzke kontakty potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 a importy zo zahraničia. V prvom prípade sa šírenie spája s rodinnou oslavou. Časť týchto kontaktov pracovalo v dvoch miestnych prevádzkach, ktoré sú v piatok z dôvodu dezinfekcie priestorov zavreté.

AKTUALIZOVANÉ: Testy vo štvrtok na Slovensku odhalili 123 nových nakazených koronavírusom

Dva potvrdené prípady ochorenia boli zaznamenané aj v podniku, ktorý aktuálne postupuje v zmysle vypracovaného krízového plánu. Potvrdené prípady v Trenčíne sú úzke kontakty osôb z lokalizovaných a kontinuálne monitorovaných ohnísk nákazy.

Od prepuknutia pandémie bolo na Slovensku už 3 225 pozitívne testovaných ľudí na nový koronavírus. V nemocniciach leží 60 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 44 pacientov. Na JIS sú hospitalizovaní štyria ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja pacienti. Sedemdňový kĺzavý medián je 54.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info