fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Veľkoobchodné sklady pri kontrole kvality čerstvého ovocia a zeleniny v júli pohoreli

Ilustračné foto - TASR

V júli vykonali potravinoví inšpektori 212 kontrol obchodnej kvality čerstvého ovocia a zeleniny. V maloobchodných jednotkách vykonali 188 kontrol, u prvovýrobcov sedem a vo veľkoobchodných skladoch 17 kontrol.

Na mieste posúdili inšpektori zhodu s obchodnými normami u 1 210 plodín, z čoho 79 plodín nevyhovelo požiadavkám osobitných noriem alebo všeobecnej norme. Vo veľkoobchodných skladoch však zistili nevyhovujúci tovar v množstve až 31 649 kilogramov. Informovala o tom Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS).

V maloobchodných jednotkách posudzovali 1 114 plodín, z čoho 71 plodín nevyhovelo požiadavkám osobitných noriem alebo všeobecnej norme. U prvovýrobcov bolo posúdených 12 plodín, hodnotené plodiny boli vyhovujúce. Vo veľkoobchodných skladoch vykonali inšpektori 84 hodnotení na mieste (HNM), pričom osem plodín nevyhovelo požiadavkám osobitných noriem alebo všeobecnej norme.

Pri tragickej dopravnej nehode v katastri obce Čáry sú traja zranení a jeden mŕtvy (foto)

Celkovo prekontrolovali inšpektori 102 896,88 kilogramu tovaru, z čoho 32 633,66 kilogramu nevyhovelo požiadavkám osobitných noriem alebo všeobecnej norme. V maloobchodných jednotkách zistili nevyhovujúci tovar v množstve 984,66 kilogramu. Pri kontrolách u prvovýrobcov nevyhovujúci tovar nezistili.

Vo veľkoobchodných skladoch bol zistený nevyhovujúci tovar v množstve až 31 649 kilogramov. Na nevyhovujúci tovar boli vydané nálezy o nezhode. Z nevyhovujúceho množstva plodín v znaku minimálne požiadavky na kvalitu nevyhovelo 62,6 %, v znaku obchodná kvalita 9,8 % a v znaku označenie nevyhovelo 27,6 % plodín.

Belgická polícia nariadila pre smrť Slováka interné disciplinárne vyšetrovanie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info