fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Testy vo štvrtok na Slovensku odhalili 123 nových nakazených koronavírusom

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Testy vo štvrtok odhalili 123 nových nakazených vírusom SARS-CoV-2. Ochorenie COVID-19 prekonalo ďalších 31 infikovaných, spolu sa vyliečilo už 2 045 ľudí.

Počet úmrtí pacientov s ochorením COVID-19 zostáva na čísle 33. Od prepuknutia pandémie bolo na Slovensku už 3 225 pozitívne testovaných ľudí na nový koronavírus. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.

Správa bola aktualizovaná dňa 21.8.2020 o 10:17.

Ako na sociálnej sieti informuje Ministerstvo zdravotníctva SR, pozitívne testy malo 76 mužov a 47 žien vo veku od 3 do 86 rokov. Tak ako v stredu, aj vo štvrtok bolo najviac pozitívne testovaných v Bratislave, tentokrát 34. Nad desať prípadov evidovali okresy Trnava (17) a Trenčín (13). Potom nasledujú okresy Žilina (8), Spišská Nová Ves (6), Senec (5), Prešov (5), Dunajská Streda (4), Čadca (3), Prievidza (3), Vranov nad Topľou (3) a Nové Zámky (3). Po dvoch nakazených hlásili okresy Galanta, Nitra, Michalovce a Ilava, po jednom Kysucké Nové Mesto, Bánovce nad Bebravou, Púchov, Košice, Komárno, Pezinok, Banská Bystrica, Malacky, Šaľa, Trebišov a Námestovo.

V nemocniciach podľa údajov rezort leží 60 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 44 pacientov. Na JIS sú hospitalizovaní štyria ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja pacienti. Sedemdňový kĺzavý medián je 54.

Koronavírus mutuje. Najrozšírenejší kmeň je oveľa nákazlivejší, ale zrejme menej smrtiaci

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info