fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Študenti a učitelia na 41 školách v Berlíne boli infikovaní koronavírusom menej ako 2 týždne po ich opätovnom otvorení

škola trieda lavice
Ilustračné foto / Pixabay

Najmenej 41 škôl v Berlíne tvrdí, že stovky ich študentov a učiteľov sú v karanténe, menej ako dva týždne po tom, čo školy znovu otvorili svoje dvere, informuje portál RT.

Ovplyvnené sú základné školy, stredné školy a obchodné školy, napísal denník Berliner Zeitung v piatok a mestské školské úrady tieto údaje potvrdili.

V Nemecku sa búrlivo diskutuje o opätovnom otvorení škôl a o možných rizikách spojených s Covid-19, pričom v Berlíne je až 825 škôl. Niektoré školy v krajine majú ešte letné prázdniny, zatiaľ čo iné boli otvorené ani nie dva týždne.

Nemecká vláda už skôr uviedla, že je odhodlaná nezatvoriť školy, aj keď miera infekcie stúpa. Napriek tomu bolo školám nariadené, aby do karantény poslali samostatných študentov alebo triedy, ktoré mali možnosť sa s koronavírusom stretnúť.

Maďarsko od 1. septembra sprísni obmedzenia na hraničných priechodoch

Udržiavanie otvorených škôl je pre vládu v Berlíne „najvyššou prioritou“ a je to dôležitejšie ako umožniť fanúšikom návrat na športové štadióny alebo veľké davy ľudí, aby sa zhromaždili na podujatiach.

Kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok uviedla, že v celej krajine existuje príliš veľa rôznych predpisov. Ľudia „jednoducho nechápu“, prečo môžu v Berlíne robiť jednu vec, ktorá môže byť v Bavorsku zakázaná.

V Nemecku bolo vírusom nakazených najmenej 230 048 ľudí a podľa inštitútu Roberta Kocha ich zomrelo 9 260.

Boeing to ešte nevzdáva, testuje najdlhšie lietadlo na svete

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info