fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Schôdza k vetovaným zákonom bude 1. alebo 2. septembra, tvrdí Kollár

Na snímke predseda Národnej rady SR Boris Kollár. FOTO TASR - Michal Svítok

Poslanci Národnej rady (NR) SR majú o zákonoch vrátených prezidentkou Zuzanou Čaputovou rokovať 1. alebo 2. septembra, na termíne mimoriadnej schôdze sa majú koaliční partneri dohodnúť počas koaličnej rady. V piatok to uviedol šéf NR SR Boris Kollár (Sme rodina).

Kollár zároveň ubezpečil, že v koalícii je zhoda na tom, aby sa veto prezidentky prelomilo. Dodal, že poslanci sa k vráteným zákonom ešte doposiaľ nezišli, pretože sa nenašiel ich dostatočný počet. Rozhodli sa preto, že sa schôdza uskutoční koncom prázdnin, keď je už väčšina poslancov doma z dovoleniek.

Prezidentka na konci júla oznámila, že vetuje novelu zákona o prokuratúre, ktorou sa má meniť spôsob výberu generálneho i špeciálneho prokurátora. Ak NR SR prelomí jej veto, hlava štátu sa chce obrátiť na Ústavný súd SR.

Do dôchodku by ľudia mohli ísť po odpracovaní 40 rokov

Nepodpísala ani dva zákony, ktoré boli prijaté v skrátenom legislatívnom konaní. Ide o novelu zákona o elektronických komunikáciách, ktorou sa mení aj zákon o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR mala úprava umožniť získavať od operátorov telefónne čísla ľudí, ktorí sa nachádzali v „červených“ krajinách.

Druhou vetovanou je novela zákona o komisárovi pre deti a komisárovi pre osoby so zdravotným postihnutím. Upravuje spôsob a dôvody odvolávania osôb z týchto funkcií.

Zamestnávatelia oceňujú najmä finančnú pomoc štátu na udržanie pracovných miest

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info