HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dvaja zamestnanci Atómovej elektrárni Bohunice mali pozitívne testy na koronavírus

Atómová elektráreň Bohunice V2. FOTO - TASR

Dvaja zamestnanci Atómovej elektrárni Bohunice V2 mali pozitívne testy na vírus SARS-CoV-2. Výroba a dodávka elektriny nie je podľa hovorkyne Slovenských elektrární Oľgy Bakovej ohrozená.

„Všetky priestory, v ktorých sa zamestnanci pohybovali, boli okamžite vydezinfikované a boli prijaté i ďalšie sprísnené opatrenia. Pozitívne testovaní sú zamestnanci údržby a správy zariadení, výroba a dodávka elektriny nie je ohrozená,“ uviedla pre agentúru SITA Baková.

Slovenské elektrárne v zmysle interného pandemického plánu pristúpili k testovaniu všetkých, ktorí mohli prísť s týmito dvoma zamestnancami do styku. „Prijali sme ďalšie opatrenia na minimalizáciu rizika prenosu ochorenia na ďalšie osoby,“ konštatovala Baková.

Koronavírus mutuje. Najrozšírenejší kmeň je oveľa nákazlivejší, ale zrejme menej smrtiaci

Atómové elektrárne Bohunice V2 sa nachádzajú na západnom Slovensku, neďaleko mesta Trnava v Jaslovských Bohuniciach. Elektrická energia sa tu vyrába v dvoch blokoch s tlakovodnými reaktormi typu VVER 440/V-213, ktoré boli k energetickej sieti postupne pripojené v rokoch 1984 a 1985.

Od roku 2000 na dvoch blokoch V2 prebiehal program modernizácie v celkovej hodnote 500 mil. eur, ktorý bol v roku 2010 ukončený zvýšením výkonu na 505 megawattov na každom bloku. Predpokladaná prevádzková životnosť 3. a 4. bloku je 60 rokov.

Matovič na Facebooku zverejnil záhadný status

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info