fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zrušené projekty v najmenej rozvinutých okresoch pripravia ľudí o pracovné miesta, tvrdí Raši

raši
Podpredseda Seru-SD Richard Raši. Foto: SITA/Branislav Bibel

Zrušiť projekty v najmenej rozvinutých okresoch a obrať ich tým o štyri milióny eur je opatrenie, ktoré zamedzí vytváraniu nových pracovných miest.

Na dnešnej tlačovej konferencii v budove Národnej rady SR (NR SR) to povedal nezaradený poslanec parlamentu a člen vznikajúcej strany Hlas – sociálna demokracia Richard Raši. V dôsledku tohto rozhodnutia ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie nevznikne podľa jeho slov 125 nových pracovných miest.

„Rozhodnutím pani ministerky Veroniky Remišovej (Za ľudí) nebudú pre ľudí vytvorené nové pracovné miesta, v dôsledku čoho budú obyvatelia najmenej rozvinutých okresov odchádzať do iných častí Slovenska alebo do zahraničia,“ ozrejmil Raši. Spomenul predovšetkým zrušené projekty v okresoch Svidník a Sobrance či v obci Klokočov.

Slovanisti dôležitý zápas na severe Európy predsa len odohrajú. Dokážu však postúpiť?

„Podpora takýchto projektov je dôležitá, pretože musíme zlepšovať kvalitu života v obciach, aby sa nevyľudňovali. V tejto súvislosti vyzývam ministerku Remišovú, aby zrušené projekty vrátila a jej rezort ich zafinancoval. Peniaze do regiónov totiž treba načerpať práve teraz, keď je na Slovensku kríza spojená so šírením ochorenia COVID-19 a keď pracovné miesta zanikajú,“ dodal nezaradený poslanec NR SR.

Vláda SR na svojom rokovaní 19. augusta rozhodla o tom, že sa celková výška regionálneho príspevku z pôvodných takmer 16,5 miliónov eur zníži o štyri milióny eur. O tieto prostriedky navýšia podľa ministerstva investícií rozpočet pre najmenej rozvinuté okresy v tomto roku. Tieto okresy môžu financie použiť aj na zmiernenie dopadov koronakrízy. Ministerstvo investícií navrhlo zmenu k ročným prioritám okresov Bardejov, Gelnica, Kežmarok, Košice-okolie, Levoča, Lučenec, Medzilaborce, Michalovce, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Snina, Sobrance, Stropkov, Svidník, Trebišov, Veľký Krtíš a Vranov nad Topľou na rok 2020.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info