fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Skupina minoritných akcionárov Bratislavskej vodárenskej spoločnosti žiada vypovedať zmluvu advokátovi Miškovičovi

Bratislavská vodárenská spoločnosť. FOTO - TASR

Skupina minoritných akcionárov Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) žiada vypovedať zmluvu medzi vodárenskou spoločnosťou a advokátskou kanceláriou Michala Miškoviča.

TASR o tom informoval zástupca skupiny minoritných akcionárov BVS Miroslav Dragun s tým, že vodárne uzavreli zmluvu s advokátom pre potreby dozornej rady v decembri 2019 v objeme 70.000 eur.

„Už od podpísania zmluvy s advokátom Miškovičom upozorňujeme na nevýhodnosť a nepotrebnosť zmluvy pre bratislavské vodárne. BVS má dlhodobo pod zmluvou päť renomovaných advokátskych kancelárií v objeme viac ako 400.000 eur,“ uviedol Dragun.

Koalícia sa nedohodla, ako sa vysporiada s námietkami prezidentky k vráteným zákonom

Skupina minoritných akcionárov vodární sa obrátila na zástupcu majoritného akcionára – primátora Bratislavy Matúša Valla a predsedu predstavenstva BVS Petra Olajoša so žiadosťou o vypovedanie zmluvy. Skupina je presvedčená, že advokátske kancelárie, ktoré majú zmluvy s BVS, dokážu zabezpečiť kvalitné a kvalifikované služby aj dozornej rade.

Riaditeľ komunikácie BVS Peter Podstupka pre TASR uviedol, že spomínaná zmluva s advokátskou kanceláriou bola vysúťažená pre potreby Dozornej rady BVS, ktorá je nezávislým kontrolným orgánom BVS. „Do dnešného dňa neboli na túto zmluvu na BVS fakturované žiadne úkony. V prípade, ak dozorná rada, kde majú svoje zastúpenie aj akcionári BVS, rozhodne, že chce túto zmluvu zrušiť, BVS jej žiadosti samozrejme bezodkladne vyhovie,“ poznamenal.

Pri nákupe vozidiel 8×8 nejde len o cenu, ale aj o výhodnosť v plnení záväzkov voči NATO, uviedol Majer

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info