HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pri nákupe vozidiel 8×8 nejde len o cenu, ale aj o výhodnosť v plnení záväzkov voči NATO, uviedol Majer

Na snímke štátny tajomník ministerstva obrany SR Marian Majer. FOTO TASR - Pavol Zachar

Pri nákupe bojových obrnených vozidiel 8×8 Vydra musí Ministerstvo obrany SR (MO SR) zohľadňovať nielen ich cenu, ale aj výhodnosť z hľadiska plnenia záväzkov voči NATO, potreby slovenských ozbrojených síl či možnosti zapojenia domáceho obranného priemyslu.

Uviedol to štátny tajomník MO Marian Majer, ktorý dnes pri príležitosti zahraničnej pracovnej návštevy Fínskej republiky diskutoval s tamojším stálym štátnym tajomníkom Ministerstva obrany Jukkom Juustim. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Postoje vedenia rezortu obrany v otázkach nákupov a obstarávania sú jasné – každý projekt, každé obstaranie musí byť založené na princípoch účelovosti, transparentnosti a hospodárnosti. Samozrejme, týka sa to aj modernizácie našich ozbrojených síl vrátane nákupu novej bojovej techniky,“ uviedol Majer.

V prípade Slováka, ktorý zomrel v Belgicku, by sa mali angažovať predstavitelia vlády, vyhlásil šéf Smeru-SD

Zároveň vyzdvihol, že postoje oboch krajín v zahranično-politických otázkach sa v mnohých ohľadoch zhodujú, čo vytvára priestor na posilnenie a prehlbovanie spolupráce medzi Slovenskom a Fínskom aj v politicko-vojenskej oblasti. Ocenil tiež diskusiu o reforme a posilnení kapacít fínskych ozbrojených síl.

Témou rozhovoru bolo aj pôsobenie slovenských vojakov v zahraničných misiách a operáciách pod vedením Európskej únie a NATO, ako aj účasť Slovenskej republiky v Centre výnimočnosti pre boj s hybridnými hrozbami v Helsinkách. Majer informoval Juustiho aj o príprave nových strategických dokumentov – Obrannej stratégii Slovenskej republiky a Bezpečnostnej stratégii SR a tiež o plnení medzinárodných záväzkov Slovenska v oblasti obrany a bezpečnosti.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info