HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kúpalisko v Podhájskej zavreli, zasahuje tam polícia (foto)

Foto - facebook - Polícia Slovenskej republiky

Prevádzkovatelia známeho kúpaliska čelia podozreniu z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu.

Už od stredy večer a v priebehu dnešného dňa policajní špecialisti na environmentálnu kriminalitu z prezídia Policajného zboru zasahujú v obci Podhájska. Ide o policajnú akciu „PRAMEŇ“ v objekte kúpaliska.

„Spolu s ďalšími útvarmi polície a znalcami, zabezpečujeme dôkazy a stopy pre vyšetrovanie a znalecké skúmanie. Prebiehajúce vyšetrovacie úkony súvisia s podozrením z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s vydanými povoleniami. Súčasne je zamerané aj na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku.

„Upozorňujeme však, že objekt kúpaliska v obci Podhájska bude pre verejnosť uzavretý až do ukončenia vyšetrovacích úkonov. Predpokladáme, že polícia tu skončí svoju činnosť v priebehu dnešného dňa,“ informujú policajti.

Desivý príbeh Slováka, ktorý zomrel v belgickej cele!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info