fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Krajčí odvolal vedenie nemocnice v Trenčíne a riaditeľa NTS v Bratislave

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) vo štvrtok odvolal ekonomického riaditeľa Fakultnej nemocnice (FN) v Trenčíne Mareka Šedíka a vedenie tejto nemocnice.

Odvolal tiež ekonomického riaditeľa Národnej transfúznej služby (NTS) SR v Bratislave Adama Kalužaya. Oznámil to na tlačovom brífingu. Upozornil na takzvanú chobotnicu biznis vzťahov v zdravotníctve.

Na problémy v trenčianskej nemocnici Krajčího upozornili v liste zástupcovia Základnej odborovej organizácie sestier a pôrodných asistentiek pri FN Trenčín. Poukázali na zlé a neefektívne hospodárenie. Nemocnica podľa nich viackrát zakúpila techniku nepoužiteľnú na daných oddeleniach.

Počatie po 40. roku veku už nemá byť zdravotným dôvodom na úhradu interrupcie

Tiež tvrdia, že nemajú jasné pokyny k organizácii práce v nemocnici počas druhej vlny pandémie COVID-19 a poukazujú na nedostatok pracovníkov na oddeleniach a klinikách FN Trenčín, ktorá je v rozpore s výnosom Ministerstva zdravotníctva SR a ohrozuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Krajčí upozornil aj na personálne a ekonomické prepojenia NTS a FN v Trenčíne s viacerými obchodnými spoločnosťami, i nárast ich finančných obratov.

Trenčiansku nemocnicu bude dočasne od piatku (21. 8.) viesť Tomáš Janík. Podľa Krajčího má nemocnicu viesť maximálne šesť mesiacov do riadneho výberového konania. Janík chce podľa svojich slov stabilizovať personál nemocnice, ako aj audit zmlúv. Zároveň ubezpečil, že nemá žiadne väzby na miestnych oligarchov, ani lekárov či iný personál v rámci nemocnice.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info