HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Koalícia je totálne zúfalá a nevie, kam z konopí

Fikcia / Fotomontáž (via Shutterstock, TASR)

Kým sa premiér premáva na diplomatických stretnutiach v teniskách, mizerná práca zákonodarcov ukazuje, akých neschopných zástupcov sme si zvolili.

Veď už pred tromi týždňami prezidentka vetovala zákony, ktoré sú podľa nej mimo zákonného legislatívneho rámca. A aj napriek vyplakávaniu pána Matoviča ho musela upozorniť, že boj s koronavírusom nejde len podľa jeho naivných predstáv, ale mal by sa diať v rámci zákonov.

Ale ešte aj teraz sa poslanec ústavnoprávneho výboru parlamentu Ondrej Dostál (SaS) sťažuje, že prezidentka mala navrhnúť nejaké úpravy zákona o elektronických komunikáciách, ktorý mal Úradu verejného zdravotníctva SR umožniť získať telefónne čísla cestovateľov, ktorí na Slovensko prichádzajú z epidemiologicky menej bezpečných krajín.

Prezidentka? Je snáď hlava štátu zákonodarný orgán? Ona má naprávať fatálne chyby poslancov a ministrov, ktorí zákony navrhujú? Pán Dostál si v tomto prípade strelil do vlastnej nohy. Ale tento notorický kverulant to samozrejme neurobil po prvýkrát.

V koalícii horí zápalná šnúra

Zúfalstvo našej aktuálnej politickej reprezentácie, ktorá jasne vie, že druhá vlna koronavírusu zasiahne Slovensko viac ako prvá, je zjavné.

Trápna snaha hodiť celý problém na prezidentku má len zakryť, že nie sú schopní veci efektívne riešiť. Vymýšľajú kadejaké semafory a pandemické plány, ktoré sú tak vágne, že sa v nich ani len slušný epidemiológ nevyzná. Nie to ešte bežný občan. Keby to teraz Matovič plagioval od naozajstných odborníkov, asi by si za to nevyslúžil odvolávanie, ale skôr pochvalu a mlčanie opozície.

A to všetko len preto, že celé leto strávili kauzami. Od nominovania svojich panáčikov na okresné úrady, vytvorenie nového ministerstva pre Remišovú, alebo podpisovaním zmlúv pre kamarátov. O ich diplomovkách a personálnych prešľapoch je asi už aj škoda hovoriť Nuž, je to ako vždy – peniaze sú doma a občania – za dverami.

Chce Sulík už zasa položiť vládu?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info