HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Kim Čong-un nariadil konfiškáciu psov. Skončia na tanieri?

Severokórejský vodca Kim Čong-un / Fotokoláž (via TASR, Shutterstock)

Severokórejský vodca opäť šokoval svet. Milovníci zvierat zostali po jeho nariadení v nemom úžase, píše New York Times.

Severokórejský diktátor Kim Čong-un nariadil zabavenie domácich miláčikov v hlavnom meste krajiny. Podľa diktátora sú domáci miláčikovia ikonou okazalosti západnej „dekadencie“. Majitelia psov sa však obávajú, že ich miláčikovia smerejú na tanier.

Kim ešte v júli vydal smernicu, ktoru označil domáce zvieratá za súčasť „poškvrneného“ trendu buržoáznej ideológie,“ uviedol zdroj pre anglické vydanie juhokórejských novín Chosun Ilbo .

„Obyčajní ľudia chovajú ošípané a hospodárske zvieratá, ale vysokopostavení úradníci a zbohatlíci chovajú domácich miláčikov, čím v nižších vrstvách spoločnosti vyvolávajú určitý odpor,“ uviedol zdroj a dodáva, že „Úrady už identifikovali domácnosti so psami a ich majiteľov nútia, aby sa ich vzdali alebo im ich násilne zabavia a odvlečú.“

Represívny režim tvrdí, že týmto krokom iba potláča kapitalistickú extravaganciu v Pchjongjangu. Majitelia psov sa však obávajú, že vzhľadom na nedostatok potravín v Severnej Kórei – a na tradíciu konzumácie psieho mäsa – sa smernicou iba nakŕmia hladujúci občania.

Tragédia vo Výmene manželiek: Počas nakrúcania jeden z účastníkov spáchal samovraždu!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info