HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hongkonská vláda nariadila odstrániť z učebníc „citlivý“ obsah

škola učiteľka žiaci
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Hongkonská vláda nariadila vydavateľom odstrániť politicky „citlivý“ obsah z učebníc stredných škôl. V dôsledku nového zákona o národnej bezpečnosti boli miestne školy a knižnice nútené stiahnuť niektoré knihy, informovala vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na miestne médiá.

Z učebníc určených na formovanie kritického myslenia boli odstránené pasáže o občianskej neposlušnosti, fotografie istých protestných sloganov a tiež názvy niektorých politických strán. Podľa vlády, ktorú v Hongkongu dosadil Peking, sú úpravy potrebné „s cieľom odstránenia nepresností z minulosti“.

Táto cenzúra je podľa agentúry AFP ďalším krokom v snahách potlačiť disent v meste, ktorým v ostatnom období otriasli protesty v boji za demokratickú reformu a zodpovednosť polície. Miestny spolok učiteľov opatrenia kritizuje a úrad pre vzdelávanie obviňuje z politickej cenzúry. Podľa spolku opatrenia „prekrúcajú realitu v spoločnosti“.

Hongkonská vláda tvrdí, že úpravy pomôžu študentom v „rozvoji pozitívnych hodnôt“, a obvinenia z politickej cenzúry odmieta.

Kim Čong-un nariadil konfiškáciu psov. Skončia na tanieri?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info