fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI SLOVENSKO

Dôverčivá žena uverila podvodníkovi, poslala mu vyše 50.000 eur

Ilustračné foto - SITA

Na dôverčivosť doplatila 54-ročná žena z Bratislavy. Podvodníkovi, ktorý ju kontaktoval s vymysleným emotívnym príbehom, zaslala na účet viac ako 50.000 eur.

Dôverčivá žena tak prišla o svoje celoživotné úspory. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Na sociálnej sieti o tom informuje polícia, ktorá vyzýva na obozretnosť. Podľa doterajších informácií kontaktoval ženu v júli neznámy muž cez sociálnu sieť.

Mal sa jej predstaviť ako lekár pracujúci vo vojnovej zóne v Sýrii. Pod zámienkou, že ho chcú presťahovať do iného mesta, si u nej chcel uschovať peniaze a dokumenty, ktoré jej mal zaslať poštou do úschovy.

Muž v domácom väzení bodol nožom družku a ušiel

„Pod zámienkou zaplatenia potrebných poplatkov týkajúcich sa balíka mu žena zaslala na účet 53.850 eur,“ približuje polícia. Následne ju muž požiadal o ďalšie peniaze, to už však žena začala mať podozrenie, že ide o podvod, a kontaktovala políciu.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje ľudí, aby boli obozretní v prípade, ak ich niekto neznámy požiada o peniaze. „Ak vás neznáma osoba osobne alebo telefonicky kontaktuje a snaží sa pod rôznymi zámienkami získať od vás peniaze, bezodkladne kontaktujte políciu telefonicky na čísle 158 alebo osobne na policajnom oddelení,“ zdôrazňuje polícia.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info