HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

„Vzorom“ našich detí je hulvát a plagiátor

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Nasral som kopu ľudí…,“ napísal na sociálnej sieti premiér Igor Matovič. Tak pravdivé slová sme pritom od neho ešte asi ani nepočuli.

Ak odhliadneme od politickej orientácie, takéto slová, či už v reálnom alebo virtuálnom priestore sú nehodné akéhokoľvek politika, nie to ešte premiéra. Hlava vlády a jeden z troch najvyšších ústavných činiteľov sa „vychvaľuje“ tým, ako „netolerantným ateistom“ vytkol formu, akou otvorili debatu o odluke cirkvi od štátu.

A následne otáča informáciu o prijatí „odvážneho“ veľvyslanca Bieloruska, ktorého prijal v rifliach a v teniskách. Takto sa podľa premiéra prejavuje úcta diplomatovi? Lebo tu je na mieste dať za pravdu poslancovi Bahovi, že sa pán premiér správa ako štrnásťročný pubertiak. A to nie je to roztomilé, je to detinské.

Aký príklad svojim plagiátorstvom a obrublým slovníkom dáva Matovič našim deťom?

Ako máme naučiť našich potomkov, že na dôležité príležitosti sa treba slušne obliecť, keď aj sám predseda vlády chodí na diplomatické schôdzky v teniskách? Keď to naposledy urobil Sulík na priateľskom a neformálnom stretnutí, médiá ho strhali pod čiernu zem a označovali to za blamáž. Teraz sa mainstream iba prizerá, akoby sa nič vážne nestalo. Lebo však ide o Bielorusko a Matovič nestojí na inej názorovej strane.

Matovič toho má zrejme veľa, ale kopí jednu chybu za druhou. Pri rozdeľovaní odmien „zabudol“ najprv na hasičov, potom na lekárov. A „zabudol“ aj na slušné spôsoby. Ale ak sa pozrieme na jeho vyjadrenia a akcie do minulosti, nikdy ich vlastne ani nemal. „Morálna ikona“ Slovenska v plnej kráse predvádza, čo je to „Slušné Slovensko“.

Naozaj slušných ľudí v tomto štáte „nenasral“. Lebo slušní ľudia sú z jeho správania iba sklamaní.

Odluka cirkvi od štátu nie je témou dňa, zhodujú sa ministri

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info