fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

MIMORIADNE: V utorok pribudlo 100 nakazených novým koronavírusom (aktualizácia)

koronavirus covid
Ilustračný obrázok © Shutterstock

 Na Slovensku v utorok (18. 8.) pribudlo 100 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 3684 testov.

Celkovo tak v krajine evidujú 3022 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid19.nczisk.sk.

Aktualizované 19.8. o 10.22. hod.:

„100 … čo by sme dnes všetci dali za možnosť vedieť o tých, ktorí prišli z nebezpečných krajín a ignorujú povinnosť nahlásiť sa na Úrade verejného zdravotníctva! Áno, ochrana súkromia je dôležitá, ALE v takejto situácii je ochrana zdravia a životov poctivých a nevinných ľudí tisíckrát dôležitejšia ako ochrana súkromia ľudí, ktorí pravidlá ignorujú a priamo ohrozujú iných,“ napísal k aktuálnej situácii na sociálnej sieti premiér Igor Matovič.

100 … čo by sme dnes všetci dali za možnosť vedieť o tých, ktorí prišli z nebezpečných krajín a ignorujú povinnosť…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 19. augusta 2020

 

Narážal tak zrejme na to, že že prezidentka Zuzana Čaputová  vetovala zákon o telekomunikáciách. Podľa nej by totiž by neprešiel testom ústavnosti. Novela zákona o elektronických komunikáciách mala Úradu verejného zdravotníctva SR umožniť získať telefónne čísla cestovateľov, ktorí na Slovensko prichádzajú z epidemiologicky menej bezpečných krajín.

Premiér Matovič vetovanie zákona o elektronických komunikáciách označil za nezodpovedné. „Najmenej bolestivý a najefektívnejší nástroj boja nám úrad prezidentky vypol a zobral nám ho z ruky,“ povedal Matovič s tým, že podľa neho ide o nadprácu prezidentského úradu a je mu to mimoriadne ľúto.

Chce Sulík už zasa položiť vládu?

Aktualizácia 19.8. o 10.30. hod.:

Podľa aktualizovaných informácií sa ochorenie COVID-19  podľa ministerstva zdravotníctva v utorok potvrdilo u 52 mužov a 48 žien vo veku od piatich do 98 rokov v okresoch Senec (23), Bratislava (21), Dunajská Streda (11), Žilina (6), Trenčín (6), Prešov (5), Galanta (5), Trnava (3) a Michalovce (3). Taktiež v okresoch Nitra (2), Košice (2), Pezinok (2), Nové Mesto nad Váhom (1), Prievidza (1), Bytča (1), Sobrance (1), Trebišov (1), Malacky (1) Čadca (1), Bánovce nad Bebravou (1), Medzilaborce (1), Skalica (1) a Tvrdošín (1)

„V nemocniciach je hospitalizovaných 64 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 42 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú štyria ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyria pacienti,“ spresnil rezort zdravotníctva.

Počet vyliečených stúpol o 17 ľudí. Z ochorenia sa tak doteraz zotavilo 1997 pacientov. Aktívnych prípadov ochorenia na Slovensku je aktuálne 992. Počas utorka pribudli dve úmrtia pacientov na nový koronavírus. Slovensko tak eviduje celkovo 33 úmrtí.

 

„Nasral som kopu ľudí,“ píše Matovič

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info