fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V libereckom babyboxe našli zdravé dievčatko. Batoľa malo pupočnú šnúru previazanú gumičkou do vlasov

Ilustračný obrázok / Facebook (Krajská nemocnice Liberec)

Do libereckého babyboxu niekto odložil čerstvo narodené batoľa, ktoré malo pupočnú šnúru previazanú gumičkou do vlasov. Zakladateľ babyboxu Ludvík Hess informoval, že dievčatko je zdravé a vybral pre ňu meno Barborka, informuje portál Extra.

V utorok 18. augusta krátko po deviatej hodine večer bolo v babyboxe Krajskej nemocnice v Liberci nájdené batoľa. Ludvík Hess, ktorý je zakladateľom babyboxu, informoval, že sa jedná už o siedmeho libereckého novorodenca.

Dnes večer (18. 8.) byla do BabyBoxu Krajské nemocnice Liberec vložena čerstvě narozená holčička . Je zdravá, měří 48 cm…

Uverejnil používateľ Krajská nemocnice Liberec Utorok 18. augusta 2020

„Za dvanásť rokov existencie babyboxu mi to príde až dosť,“ uviedol Hess. Odloženým novorodencom je dievčatko. Ludvík dievčatko pomenoval Barborka. Dieťatko je zdravé, váži 2,98 kilogramu a meria 48 centimetrov. Keď lekári dievčatko objavili, malo previazanú pupočnú šnúru gumičkou do vlasov.

Tento rok sa jedná už o desiate odložené batoľa. Prvý Babybox bol vybudovaný v roku 2008. Celkovo potom za dobu existencie bolo do babyboxe odložených už 209 novorodencov. V špeciálnych schránkach sa našlo 115 dievčat a 94 chlapcov.

Syn bohumínského monštra Lukáš († 30): S Lenkou († 30) plánovali svadbu, otec ich však upálil zaživa!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info