HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slovensko je ideálny priestor na priemyselné investície, reagoval minister Sulík na investíciu Porsche

Richard Sulík a jeho rezort hospodárstva podávajú trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu subvenčného podvodu. Foto: SITA/Branislav Bibel

Slovensko je podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka ideálny priestor na priemyselné investície. Vicepremiér tak reagoval na avizovanú investíciu spoločnosti Porsche Werkzeugbau s.r.o. v Hornej Strede za približne 250 mil. eur.

Sulík mal pritom s jej predstaviteľmi stretnutie a podľa jeho slov všetko nasvedčovalo tomu, že podnik plánuje na Slovensku investíciu. Kúpili totiž takmer 30-árový pozemok, pričom na aktuálne technologické centrum potrebovali iba jeho malú časť.

Či štát spoločnosti poskytne štátnu pomoc, ešte známe nie je, minister však tomu naklonený nie je. Skôr preferuje, aby firmy ako Porsche, mali záujem investovať na Slovensku aj bez investičných stimulov. „Luxus a štátna pomoc sa nejak nehodia,“ dodal k tejto téme s tým, že investícia zároveň smeruje na západné Slovensko. Počas jeho pôsobenia na čelo rezortu hospodárstva pritom pomoc odklepli iba najmenej rozvinutým regiónom.

Porsche Werkzeugbau predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie zámer „Centrum automatizácie a robotizácie automobilovej výroby Horná Streda – II. etapa – Výroba automobilových karosérií a ich častí“. Tá nadväzuje na už realizovaný projekt „Porsche Werkzeugbau s.r.o. – technologické centrum“. Investícia za 250 mil. eur by mala priniesť prácu pre 1 200 zamestnancov. Začiatok výstavby avizuje fabrika na rok 2024, prevádzka by sa mala rozbehnúť o dva roky neskôr.

Ministri odložili rozhodnutie o odvolaní Kajetána Kičuru z funkcie člena Správnej rady Protimonopolného úradu SR

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info